• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Téma: Pobyt "školkových" dětí v extrémních mrazech venku

Přidat odpověď na toto téma

Lenka Dvořáková
27.02. 2018 22:15
Dobrý den,

chtěla bych opět požádat o vyjádření týkající se bezpečnosti a zdraví dětí, tentokrát "školkových" dětí a jejich pobytu na hřišti v těchto extrémních mrazech. Existují přece nějaké limity, kdy se již pohyb venku dětem nedoporučuje? Všechna média nás bombardují varováními a výčtem rizik pro dospělé, natož malé děti. Když už se zde dokola rozebírají okolnosti bezpečnosti dětí, zodpovědnost školy za jejich zdraví atd. (narážím na nesmyslný zákaz dětských náušniček), tak by mne zajímalo, jestli je v pořádku, že se dnes dcera vrátila ze školky s horečkou a stěžovala si na "pálení na hrudníčku" a vyprávěla, že byli na náměstí na hřišti (?!?!?!) nebo to, jak do jídelny přebíhají jen v legínkách? Vím, že školka chodí ven za každého počasí a souhlasím s tím, ale proč se zde zase jde do extrému a najednou neplatí žádné "metodické pokyny" ani selský rozum? Nestačilo tedy jen obejít pomalu budovu? Mrzí mne to hlavně proto, že tohle marodění a problémy s ním spojené jsou naprosto zbytečné a šlo jim zabránit.

Děkuji,

Dvořáková
Reagovat

Barbara Sůsová , vedoucí učitelka Mš
28.02. 2018 17:28
Dobrý den paní Dvořáková,

Dovolte mi, abych se vyjádřila k vašemu příspěvku. Pobyt dětí venku v MŠ se řídí vyhláškou č. 410/2005 a trvá zpravidla max. 2 hod. denně v dopoledních hodinách, a to za každého počasí. Smí být vynechán nebo zkrácen pouze za mimořádně nepříznivých klimatických podmínek. Prakticky to znamená, že pobyt bude zkrácen jen za velmi nepříznivého počasí, nebo v době vycházky tehdy, když dojde k vážnému zhoršení počasí, a to vždy dle uvážení učitelky, která bude okamžitě reagovat na danou situaci (nárazový vítr nebo nárazový déšť, bouřka, teplota pod – 10°C a dále viz vyhláška 410/2005).

Včera při dopolední vycházce dětí bylo v Dolních Břežanech -7°C, slunečno (ověřeno při odchodu na vycházku). Děti z duhové třídy byly na krátké procházce v celkové délce cca 35 min. Tyto informace jsem si ověřila u paní učitelky z dané třídy.

Střevní viróza, kašel, rýma, průdušky, zápal plic, chřipka … to je jen malý výčet nemocí, se kterými v poslední době ve školce bojujeme a to nejen děti, ale i paní učitelky.

Včera jsem zaskakovala za nemocnou paní učitelku ve třídě a během dopolední činnosti si maminka odváděla dítě s vysokou teplotou domů. Tím chci říct, že nemohou být vysoké teploty způsobeny krátkou procházkou dětí venku v ten den.

Rodiče jsou povinni dítěti docházejícímu do MŠ zajistit vhodné oblečení dle ročního období a teplotních podmínek každého dne (nepromokavé bundy, nepromokavé kalhoty, pevná a voděodolná obuv – vše jednoduše dítětem obléknutelné, v zimním období zateplené), což rozhodně u všech dětí dodržováno není.

Ráda bych každého z rodičů požádala o řešení jakéhokoliv vzniklého problému přímo s paní učitelkou dané třídy MŠ, nebo s vedoucí učitelkou v daný den, aby nedocházelo ke zkreslení informací očima dětí.

Děkuji a přeji všem slunce v duši

Reagovat

Nejnovější články a aktuality
NjM2OGQ