• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Adventní tvoření a zimní čas ve školní družině

Adventní tvoření a zimní čas ve školní družině

Letošní tvorbu adventních a vánočních dárečků jsme zahájili již v listopadu, abychom vše včas stihli. Jak vše probíhalo v jednotlivých odděleních se můžete dozvědět z následujících řádků a fotografií.
V jednotlivých odděleních vznikaly různé dekorace z papíru, textilií a přírodnin. Děti vyráběly Mikuláše, čerty, anděly, vánoční hvězdy a řetězy, věnce a to nejen adventní, různé ozdoby na stromeček, betlémy, vánoční svícny a kytičky, vánoční stromky a přáníčka, které vyzdobily prostory školy a školní jídelny. Školní družina se s úspěchem zhostila ozdobení vánočních stromků, které zkrášlily naší školní budovu a navodily tu správnou atmosféru během vánočních besídek.
Nezůstalo pouze při vyrábění a tvoření, ale připomněli jsme si i lidové zvyky a tradice. Ty zahraniční nám 13. prosince přiblížilo divadelní představení ,,Evelínko, Santa není Ježíšek". Ty naše české si děti vyzkoušely věštěním budoucnosti pomocí hrníčků, házením střevíce a rozkrojením jablíček.
Mikuláše jsme oslavili Mikulášskou merendou, na které si děti všech oddělení zatančily a zasoutěžily.
Nezapomínali jsme ani na pravidelné vycházky, i když předvánoční počasí nám příliš nepřálo a počasí připomínalo spíše podzim.
Ale o to více si nám toho paní Zima schovala na nový rok. V lednu jsme si sněhu a ledu opravdu užili. Někdy to bylo přímo dobrodružství se doklouzat na kopec, abychom si mohli společně zabobovat. Keltský park každodenně ožíval radostným výskáním dětí a jejich barevnými lopatami. Pod rukama tam ovšem vznikala i sněhová výtvarná díla v soutěži o nejkrásnějšího sněhuláka.
Pomalu se chystáme na další radostné události. Jednou z nich bude masopustní karneval, o kterém se více dozvíte z našich aktualit.

Nejnovější články a aktuality
YjI2Zm