• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho – ani vy, tak zbývá nám jen vzpomínání…(1. A)

Krátkou pasáží z písně Muzika od Karla Gotta Vás zvu ke zhlédnutí prezentace posledních akcí třídy 1.A.

Už jako ostřílení prvňáci jsme koncem dubna strávili  noc ve škole – téměř dvoudenní pobyt byl koncipován jako projekt zaměřený na téma Solidarita – Fair Trade.  Program byl bohatý, děti plnily nejen skupinové výtvarné úkoly, ale také soutěžily, vyráběly a neminul je ani vědomostní test. Mnozí z Vás mohli pak zhlédnout výstavu plakátů na chodbě.

Mnohdy se díváme na svět růžovými brýlemi, děti si vyrobily tentokrát brýle OBŘÍ.

Jako vzpomínku na provázkovou pavučinu přátelství, kterou jsme museli rozmotat, si děti vytvořily v hodinách výtvarné výchovy trvalou pavučinu -  plakát na dveře třídy – Ruční pavučinu.

A je tady další projektový den -  25.5. se slaví tzv. Ručníkový den (podle knihy Stopařův průvodce po Galaxii). Hlavní moto Nepropadej panice nás  provázelo celé dopoledne. Zkuste se někdy zamyslet, k čemu všemu může takový ručník sloužit. Žáci v  1.A  vymysleli asi 15 způsobů použití a z toho tedy vyplývá, že ručník je kolosálně užitečná věc.

Konec května byl opravdu hektický, protože už se mílovými kroky blížila škola v přírodě. Děti nemyslely na nic jiného, než jaké zavazadlo si vezmou, s kým budou bydlet v chatce apod.

Rozjímání nad tím vším musely ještě odložit, nastal významný  den, 27.5.,  – Pasování na čtenáře – společně s rodiči jsme se setkali na slavnostní akademii, kde děti předvedly zpěv doprovázený tancem v duchu písní skupiny Čechomor.  A věřte, nikdo nedostal diplom zadarmo, děti jednotlivě četly  text písně Přátelství od Petra Rezka, a to  před kritickým J publikem rodičů, babiček a tet. Ale vše dobře dopadlo a úsměvy radosti zářily ještě druhý den.

Poslední měsíc školního roku uzavíráme výjezdem na školu v přírodě – do Dobronic u Bechyně. Rekreační středisko obklopené krásnou lesní přírodou – u řeky Lužnice s výhledem na zříceninu hradu nás pohltilo na pět dní s perfektním prožitkovým programem – Letopisy Narnie.  Počasí bylo ideální, užili jsme si i celodenní výlet do města Tábora, kde nás čekal bohatý program. V Husitském muzeu a v Muzeu čokolády jsme se dočkali i sladké odměny ve formě vlastní výroby marcipánu.  Z pomyslného světa Narnie jsme se vraceli jako královny a králové.

Po celý rok jsem děti vedla nejen k učení, ale hlavně k utužení kolektivu, vytvoření přátelské atmosféry ve třídě. Mým vysněným cílem je to, aby se děti do školy těšily a cítily se zde šťastné a spokojené. Prezentaci třídy končím v přírodě Dolních Břežan – a jak jinak – mandalou přátelství.

Písní jsme začali, písní se s Vámi všemi rozloučím - …..přátelství, to jsou světy plné lidí… Děkuji dětem  z 1.A za vytvoření nezapomenutelných momentů, aktivní účast a přístup, rodičům za vstřícnost, ochotu a podporu v mé práci.

Děkuji.     

 Mgr. Irena Tudorov    

 

 

 

 

Nejnovější články a aktuality
Yzk5MDIyNj