• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Děti se konečně vrátily do školy!!!

Dnes (12. 4.) byla zahájena rotační výuka 1. až 5. ročníků. Díky tomu se zatím polovina těchto tříd mohla vrátit do školy (skupiny z 1. stupně se budou po týdnu střídat). Třeťáci, čtvrťáci a páťáci se do školy vracejí po téměř čtyřech měsících! Někteří tak vyrostli, že jsme je málem nepoznali.

Máme za sebou také ostrý start povinného testování antigenními testy, které budou všechny děti, až na definované výjimky, podle vládou stanovených pravidel absolvovat 2x týdně (vždy v pondělí a čtvrtek).

Všichni, rodiče, děti i my jsme se určitě dost obávali, jak se vše podaří zvládnout. A to i s ohledem na to, že jsme na přípravu této logisticky náročné, a hlavně zcela neznámé operace dostali jen tři pracovní dny a k tomu jsme byli zahlceni 180 stranami metodik, pokynů, podmínek a přísných nařízení.

Dnes ráno jsme se tedy (nedobrovolně) proměnili na velkokapacitní testovací centrum: do školy přišlo 145 dětí (ve třech vlnách po čtvrt hodině), otestovalo se jich 134, jeden test byl pozitivní. V devět hodin už seděly všechny děti ve třídách a vypadaly spokojeněJ. Otestovalo se i 33 zaměstnanců.

Všechny výsledky jsme museli hned po skončení testování ještě reportovat do centrálního systému ministerstva zdravotnictví.

Dovolte, abych poděkovala všem, kteří se na přípravě dnešního startu podíleli: dětem, že byly šikovné, hodné a statečné, rodičům, kteří přišli, byli příjemní a pomohli nám a také zaměstnancům školy. Učitelům, kolegyním z vedení a především sice malému, ale moc pracovitému týmu správních zaměstnanců školy, kteří nám v přípravě velmi pomohli a bez kterých by to všechno vůbec nemohlo nefungovat.

Závěrem nám všem přeji, aby to alespoň všechno stálo za to, a děti už chodily do školy bez přerušení až do konce školního rokuJ.

Iva Fischerová, ředitelka školy

Dolní Břežany, 12. 4. 2021

Nejnovější články a aktuality
YWQ5ZTJhNW