• Ambitions slider
 • Ambitions slider
 • Ambitions slider
 • Ambitions slider
 • Ambitions slider
 • Ambitions slider

Historický úspěch - 6. místo v celorepublikovém finále McDonald’ s Cupu!

Je to úplně poprvé v historii naší školy, kdy se elitní výběr našich žáků - fotbalistů probojoval do celorepublikového finále McDonald’ s Cupu. Pro nás pro všechny to byl neuvěřitelný zážitek a úspěch!

Největší žákovský fotbalový turnaj v České republice vyvrcholil ve dnech 4.- 5. 6. 2019  na Andrově stadionu v Olomouci, na jehož trávníku se tak odehrál skutečný Svátek fotbalu. Kromě dokonalého počasí si organizátoři objednali i nejlepší týmy ze základních škol ze všech krajů naší země – mnohdy to byli žáci ze sportovních škol.

Náš tým ve složení: David Čermák, Josef Chlumský, Jakub Zeman, Kryštof Čížek, David Srb, Marek Mencl, Matěj Šulák, Matyáš Bladský, Oskar Mikuda, Jonáš Koller, Michal Vrňák a Adam Stopka se rozhodně neztratil!

Dva dny parádních fotbalových radovánek, spousty krásných akcí i gólů, fanoušci v ochozech a atmosféra nabitá emocemi. Tak vypadalo republikové finále.

První hrací den jsme se utkali se ZŠ Wolkerova z Havlíčkova Brodu (vyhráli jsme 4:1), dále pak se ZŠ Husova z Jičína  - opět výhra, a to dokonce 10:1! V posledním zápase jsme hráli se ZŠ Sluneční Šumperk, kde jsme prohráli 5:3. Nutno ovšem podotknout, že tato základní škola vyhrála celý turnaj a naši chlapci jim nastříleli nejvíc gólů z celého turnaje!!!

Tím jsme postoupili do čtvrtfinále, kde jsme vyhráli nad ZŠ Komenského ze Zlína (6:1). Pak proti nám nastoupili opravdu těžcí soupeři, kteří nás porazili: ZŠ Kylešovice z Opavy (10:1) a ZŠ Rabasova z Ústí nad Labem (5:2).

Velký dík patří nejen našim skvělým žákům -  hráčům, ale i jejich rodičům a fanouškům, kteří přijeli až do Ostravy nás vydatně - a to nejen zvukově - podpořit!

Na závěr mi dovolte vzpomenout na našeho zesnulého kolegu, pana učitele Mgr. Jiřího Budíčka, který v posledních letech vedl všechny sportovní akce školy. Tento úžasný výkon našich žáků byl a je zlatý hřeb všech našich sportovních klání a on by z něj měl určitě obrovskou radost!  Kluci, děkujeme!!

Konečné umístění republikového finále McDonald’ s Cupu:

 1. ZŠ Sluneční, Šumperk
  2. ZŠ Marjánka, Praha
  3. ZŠ Heyrovského, Olomouc
  4. ZŠ Kylešovice, Opava
  5. ZŠ Rabasova, Ústí nad Labem
  6. ZŠ Dolní Břežany
  7. 25. ZŠ Plzeň
  8. ZŠ Komenského II, Zlín
  9. ZŠ Měšťanská, Brno
  10. ZŠ Mozartova, Jablonec nad Nisou
  11. ZŠ Wolkerova, Havlíčkův Brod
  12. ZŠ B. Němcové, Dačice
  13. ZŠ Na Výslunní, Brandýs nad Labem
  14. ZŠ Pionýrů, Sokolov
  15. ZŠ Dubina, Pardubice
  16. ZŠ Husova, Jičín

   

Více informací o výsledcích letošního Mc´Donald Cupu můžete získat ZDE.

Na příspěvek v iVysílání České televize se můžete podívat ZDE.

R. Rysová


Nejnovější články a aktuality
OTUwZGNh