• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Jaro v družině

Jarní veselí v družině.

S příchodem jara zimní tématiku vystřídaly jarní a velikonoční motivy. A tak z papíru, textilu, vlny, stužek a dřevěných špalíků vznikaly rozmanité nejen velikonoční dekorace. Jaro je v plném proudu  a s ním k nám přiletěly i čarodějnice. Na ně jsme se letos opravdu důkladně přichystali. Užili jsme si s nimi hodně zábavy a soutěžení na společném čarodějnickém reji. Letos také čarodějové a čarodějnice poprvé prošli naší obcí a jejich průvod potěšil a možná i trochu někoho vystrašil.
V rámci měsíce knihy, jsme pozvali 30. března divadelní listované představení Šmodrcha. Dětem se představení opravdu moc líbilo a odměnily účinkující bouřlivým potleskem. V tomto měsíci jsme alespoň trochu nahlédli do Kouzelné Afriky, na velmi zajímavé besedě, kterou si pro nás připravili rodiče Míši Koláře.
V družině jsme také narazili na pořad Tonda Obal na cestách a tvořili jsme z různého materiálu. Využili jsme karton, krabice, víčka, plastové nádoby. Největší úspěch sklidil náš barevný motýl.
Na vycházkách pozorujeme změny v přírodě, sbíráme si přírodniny, které využíváme při našem tvoření. Letos jsme také využili větrnné jarní počasí k pouštění draků.
V krásném jarním odpolední jsme si nečekaně zasportovali v Keltském parku. Děti dostaly od pořadatele nejen pěkné věcné ceny, ale i malé občerstvení.
Veselé Velikonoce na cyklostezce byly zaměřeny na výtvarnou činnost. Děti se tohoto tématu ujaly opravdu s natěšením, a tak se stezka rychle zaplňovala kraslicemi, zajíčky, kuřátky a pomlázkami.
Akce Hurá na Kamínek zase prověřila naši zdatnost a brzy se ukázalo, kdo přes zimu zlenivěl.
Za kolektiv ŠD se s Vámi prozatím loučíme a doufáme, že Vás květiny, zajíčkové, čarodějnice, velikonoční věnečky a další  drobné výrobky dětí potěšily a pomohly navodit tu správnou atmosféru jarních svátků.

Nejnovější články a aktuality
Y2RjMmEyNG