• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Malá břežanská olympiáda

Ve dnech 22., 23 a 27.6. proběhla Malá břežanská olympiáda pro děti z 1. - 4. tříd.

V závěru školního roku, po vzoru brazilského Rio de Janeira, připravili učitelé pro své žáky na 1. stupni sportovně laděný projekt Malá břežanská olympiáda.

Děti měly za úkol vymyslet strategie a taktiku, zapřemýšlet o složení sportovních týmů a zapsat se ke státům (Anglie, Německo, Francie, Rumunsko, Polsko, Španělsko, Francie, Itálie a Švédsko), které pak během soutěží reprezentovaly. Zápis probíhal napříč třídami, takže složení soutěžních družstev bylo v mnoha případech skutečně netradiční.

První den si účastníci olympiády pod vedením svých kapitánů (učitelů) připomněli tradici a historii olympijských her, vysvětlili si jejich význam a seznámili se s pravidly a průběhem Malé břežanské olympiády. Připravili si také zajímavé prezentace států, které předvedli spolužákům v nových sálech školy. Děti se dozvěděly spoustu informací a údajů z historie i současného života dané země. Nutno zdůraznit, že všichni pracovali pečlivě a na prezentace se svědomitě připravovali již doma za pomoci svých rodičů, aby si s sebou do školy mohli přinést materiály, které použili při výrobě plakátů, poutačů a reklam. Uznání zaslouží především tým Slovenska za originalitu a nápad – gratulujeme! Paní učitelka Irena Tudorov potom ověřila pomocí otázkového kvizu, co si školáci z prezentací zapamatovali a jaké poznatky si z prvního dne olympiády odnesou.

Sport a soutěže byly náplní druhého dne. Malí olympionici z Břežan skákali, běhali, házeli…….. a sbírali tak zasloužené body, aby po celkovém součtu dosáhl ten „jejich“ stát na mety nejvyšší - totiž na stupně vítězů.

Olympijská komise body sečetla, podtrhla, zapsala a v pondělí 27. června byla připravena vyhlásit výsledky břežanské olympiády.

Zástupci států netrpělivě vyčkávali a těšili se na slova paní ředitelky, ze kterých se dozvěděli to, co je v posledních dnech zajímalo především: Který tým bude oceněn bronzovou, stříbrnou a zlatou medailí? Jaké místo získali ostatní? Kolik bodů utržili?

Tak tedy. Potlesku a pocty se dočkali reprezentanti Rumunska, Španělska a Německa. Za vítězství si pochutnali také na drobné sladkosti, o kterou se (spolu s medailemi) postaralo Sdružení rodičů. Všichni účastníci sportovního klání byli pochváleni především za ohleduplnost a kamarádství! Splnili tak historickou a zásadní myšlenku OH, kdy prokázali zdatnost těla, vůle a ducha!

Závěrem slavnostního ceremoniálu se z reproduktorů ozvaly tóny skladby písně vítězů We Are the Champions skvělé skupiny Queen, aby zaplnily oba sály a ukončily tak předprázdninové klání břežanských mladších školáků.

Pokud chcete i vy vidět, jak „se dělá olympiáda“. Můžete za čtyři roky ušetřit za letenku do Tokia a přijet k nám do Břežan. Budete srdečně vítáni!

 

Mgr. Kateřina Landová

 

Nejnovější články a aktuality
ODg5Mzd