• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Naše žákyně obsadila krásné 3. místo v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce

Dne 14.12. 2018 se na naší škole ZŠ a MŠ Dolní Břežany uskutečnilo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce za účasti 14 škol okresu Praha – západ.

Soutěžící prokázali své dovednosti v kategoriích I. A, určené pro žáky do 7. třídy a kategorii II. A,  určené  pro žáky 8. – 9. tříd základních škol.

Soutěž měla 3 části. V první části jsme posuzovali jazykové  schopnosti v testu z gramatiky a čtení s porozuměním, dále následoval poslechový test. Vzhledem k velkému počtu soutěžících  (28 žáků v kategorii II.A  a 21 žáků v kategorii I.A), postupovalo po sečtení bodů 10 nejlepších řešitelů do závěrečné fáze soutěže -speaking skills- komunikační dovednosti.

Vítězem kategorie I. A se stala Lucie Růžičková ze ZŠ Velké Přílepy.

Vítězem kategorie II. A se stal Ondřej Kutina-ZŠ Černošice

Z naší školy soutěžili v kategorii II.A  Denis Vopasek z 8. třídy a Aneta Hovorková z 9.třídy. Denis Vopasek obsadil krásné 8.místo a v poslechu se mu podařilo dokonce dosáhnout plného počtu bodů. Doufáme, že příští rok můžeme věřit i v medailové umístění.

V kategorii I.A soutěžila Eliška Moravová a Sarah Dorrerová. Eliška se umístila na krásném 3.místě.

Závěrem bych chtěla poděkovat za spolupráci Kateřině Šárkové a Haně Masiarové, porotkyním v kategorii I.A, a žákům naší školy za vzornou reprezentaci.

 

Helena Gűttnerová, M.A
předsedkyně komise

Nejnovější články a aktuality
YTQxNDV