• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Ohromný úspěch našich žáků v krajském kole McDonald‘s Cupu!

Po skvělém vítězství našich žáků obou věkových kategorií v okresním kole, jsme ve čtvrtek 17. 5. 2019 vyrazili do Vlašimi na finálové kolo Středočeského kraje – jih.

Naši starší chlapci (ročníky 2009, 2008, 2007) vybojovali 1. místo a postupují  poprvé v historii naší školy do celorepublikového finále, které se koná 4. - 5. 6. 2019 v Olomouci. Je to opravdu velký úspěch, neboť tohoto největšího fotbalového turnaje se účastní přes 4 tisíce základních škol z celé České republiky.

Naši žáci hráli ve složení: David Čermák, Josef Chlumský, Jakub Zeman, Kryštof Čížek, David Srb, Marek Mencl, Matěj Šulák, Matyáš Bladský , Oskar Mikuda, Kollert Jonáš a Adam Stopka.

V turnaji zvítězili nad velmi dobrými školními týmy z Králova Dvora (10:0), Kladna (6:4), Příbrami (5:2), Rakovníka (7:0) a Vlašimi (5:1).

Další ocenění navíc získali: Kryštof Čížek, který byl vyhlášen nejlepším střelcem, a David Srb za nejrychleji vstřelený gól (po zahájení fotbalového zápasu).

Také naši mladší fotbalisté (ročníky 2009 – 2012) si vedli skvěle. Vybojovali nádherné medailové 3. místo!

 O další radost se postaral Marek Bártl, který byl ve své kategorii vyhlášen za nejlepšího brankáře turnaje.

V této kategorii nás reprezentovali žáci: Šimon Janoušek, Josef Maláček, Ondřej Kozler, Jáchym Hodek, Šimon Jedlička, Mikuláš, Vojtěch Pernet, Tony Hederlín, Jakub Vysoký, Marek Bártl a Roman Birhanzl. Ve své skupině porazili základní školy z Rakovníka (3:1), Zdic (5:2) a Buštěhradu (7:0), ale prohráli s Benešovem (1:5) a Příbramí (1:2).

Tato nádherná umístění obou našich týmů byla zásluhou nejen našich chlapců, ale také pana učitele Jana Šabackého a trenérů SK Olympie, kteří zvolili správnou herní taktiku. Nemalé poděkování patří i rodičům, které naše žáky na turnaj přivezli a vydatně jim po celou dobu fandili.

Držte nám palce na celorepublikové finále!

R. Rysová


Článek Jana Deutsche, dlouholetého fotbalového kouče, který se již tradičně s našimi dětmi této soutěže účastní, si můžete přečíst ZDE


 

 

Nejnovější články a aktuality
ZTllMjhhN