• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

PCR testování na naší škole už od čtvrtka 13. 5. 2021!

Máme radost, že od čtvrtka 13. 5. přecházíme od hodně nešikovných a málo průkazných antigenních testů na mnohem šetrnější a spolehlivější PCR testování!

Zpracování vzorků bude provádět diagnostická laboratoř SPADIA, která působí na území celé republiky a provozuje i řadu veřejných odběrových míst. Podle dnešní aktuality z webu MŠTM by se mělo toto PCR testování provádět jen 1 x za 14 dní (a to i po zrušení rotační výuky, tj. i při docházce všech žáků do školy). 

Jak tento test probíhá si můžeet prohlédnout v tomto videu (proti těm mnoha úkonům, které musely děti provádět se složitými AG testy, je to rychlý, jednoduchý a elegantní způsob). Jedná se o snadný samoodběr vzorku slin, který určitě děti bez problémů zvládnou.

Poprvé budeme PCR metodou testovat tento čtvrtek  13. 5. ráno, kdy projdou testováním všechny děti (1. i 2. stupně), které chodí tento týden do školy a nejsou povinnosti se testovat zbavené (nejčastěji po prodělání onemocnění, tak jako dosud). PCR test se pak bude opakovat vždy po 14 dnech, tj. tyto děti projdu testováním znovu ve čtvrtek 27. 5. atd.

V pondělí 17. 5. by se podle nejčerstvějších informací měla spustit prezenční výuka v plném rozsahu, pro všechny žáky školy. 

Děti, které jsou tento týden doma na distanční výuce, "naskočí" do PCR testování příští čtvrtek 20. 5. (a pak opět po dalších 14 dnech). V pondělí 17. 5. projdou tyto děti (které jsou tento týden doma) ještě posledním AG testováním.

Tolik jen stručně souhrnná informace o chystané novince, podrobnosti k organizaci v příštích dnech dostanete ještě od třídních učitelů, tak je prosím sledujte.

Milí rodiče, pevně věřím, že už se vše bude jen zlepšovat, že prožijeme při rozumném chování krásné léto a že příští školní rok snad už nebude tak poznamenaný jako tento...

Mějte se hezky a hodně zdraví, Iva Fischerová

Nejnovější články a aktuality
MWM4YWMxM