• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Pricové jsou na draka - muzikál v podání 3. A

Hudební pohádka Princové jsou na draka byla a stále je jednou z mých nejoblíbenějších...

Nevím, zda mě v mládí uchvátila princezna Lenka nebo kouzlo písniček Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, ale pravdou zůstává, že kdykoliv ji dávají v televizi, nemeškám a tiše usednu přímo před bednu. V tomto roce jsem začala učit ve 3.A, kde jsem po první hodině hudební výchovy zjistila, že nemám ve třídě 29 zpívajících dětí, ale 29 zpěváků! Byla by škoda nepředvést krásu dětských hlasů ostatním, a proto jsem se rozhodla s dětmi nacvičit tuto známou pohádku v upravené verzi. A díky tvořivosti a ochotě paní učitelky výtvarné výchovy Zuzky Macákové si děti samy namalovaly kulisy. A tak halou školy plynuly tóny písní Kdyby se v komnatách, Hlupáku, najdu tě, Dělání, Statistika a Slunce nám svítí. Děti zahrály divadlo nejen ostatním žákům 1.stupně, ale hlavně svým rodičům. Jak je divadlo bavilo, si můžete přečíst níže.

 

Irena Varajová

 

Hráli jsme divadelní představení, kde jsem hrála jednu hlavu draka. Měla jsem na sobě zelené termo prádlo, škrabošku a deku kolem sebe. Hrála jsem krajní hlavu. (Žaneta Vařeková)

Na začátku jsem byla trochu nervózní, ale pak už to bylo dobré. Byla jsem oblečená v dresu, protože jsem byla akrobat, pak jsem byla v šatech, protože jsem byla také dvorní dáma. (Nikola Kasperová)

Moc se mi to představení líbilo. Hrála jsem dvorní dámu. Musela jsem si obléknout šaty, byly celé bílé a na nich růže. (Karolína Kučerová)

V úterý 17.5. jsme hráli divadlo. Nacvičovali jsme asi měsíc, ale myslím si, že se nám povedlo. Hrála jsem dvorní dámu. Měla jsem na sobě krásné žluté šaty. (Sarah Kramerová)

Nacvičovali jsme divadlo Princové jsou na draka. Trénovali jsme skoro každou hodinu a zlepšovali jsme se. Moc se mi líbily písničky. (Petra Zárubová)

Já jsem si zahrál tříhlavého draka. Líbil se mi kostým krále. (Jakub Mráz)

Já jsem měla roli princezny Lenky. Ze začátku jsem se trochu bála, ale pak už ne. Byla to zábava. (Kateřina Bartáková)

Hrál jsem zedníka. Bylo nás šest. Ze začátku jsem se styděl, ale pak jsem poznal, že se nemusím stydět. (Adam Vachuta)

Měl jsem s vypravěčem velikou trému. Nejvtipnější bylo, když Tonda, který hrál Martina, řekl to, co jsem měl říkat já. Já jsem hrál krále. (Michal Forman)

Jednou jsme takhle nacvičovali představení pro rodiče. Já jsem byla dvorní dáma a zpívala jsem. Měla jsem na sobě krásné šaty a střevíčky. (Karolína Chlumská)

V tomto školním roce jsme hráli pohádku Princové jsou na draka. Měla jsem roli maminky. Mám tuto pohádku moc ráda. (Nela Maláčková)

Měl jsem roli zedníka. Když jsme vystupovali my zedníci, tak se lidé nejvíc smáli. (Jan Chaloupka)

Nejnovější články a aktuality
ZWU1NTh