• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Recitační soutěž Keltská spirála

Letošní ročník recitační soutěže Keltská spirála pro žáky 1. - 4. tříd, který proběhl v prvním březnovém týdnu (tedy hned po jarních prázdninách), byl velmi úspěšný.

Tak jako v loňském roce, i letos předcházela školnímu kolu kola třídní, kde si spolužáci vybrali vždy čtyři nejlepší recitátory. Ti potom své verše přednesli před odbornou porotou.

 Letos se tohoto nelehkého úkolu ujala paní učitelka Jana Zapotilová, paní vychovatelka Marcela Nygrýnová a na třetím porotcovském místě se postupně vystřídaly paní učitelka Macáková a Nováková a paní zástupkyně Nádvorníková.

Moderátorské štafety se ujaly paní učitelky Křivská, Tlamsová, Haladová a Tudorov. Byly svým žákům oporou i povzbuzením. Pomáhaly zbavit se trémy, strachu a rozechvění. „Nahazovaly“ zapomenuté rýmy a publikum vybízely k podpoře.

Všichni vystupující byli báječní. Recitovali krásně, soustředěně a se vší vážností, kterou si jistě recitační soutěž zaslouží. Nebylo tedy snadné vybrat z každého ročníku tři nejlepší. Nicméně ceny byly připraveny a čekaly na své nové majitele. Diplom a pastelky si odnesli ti, kteří se umístili na třetích a druhých místech. Za první třídy to byl Michal Křípal a Aneta Němcová, druháky zastupovaly Ema Schlehuberová a Ema Lhotská, ze třetích tříd se na třetím a druhém místě umístili Natálie Křenková a Matěj Fogl, ze čtvrtých to byli chlapci – Roman Ječmínek a Marek Bartl.

A kdo dosáhl na metu nejvyšší, zvítězil ve své kategorii a spolu s diplomem a pastelkami si odnesl hezkou knížku i symbol celé recitační soutěže spirálu dávných Keltů? Byli to Alžběta Červeňáková z 1.C, Ela Hončíková z 2.B, Šimon Novák ze 3.C a Filip Matyášek ze 4.C. Gratulujeme!!

Gratulujeme nejen vítězům ale všem, kteří se soutěže zúčastnili, statečně bojovali o postup již v třídních kolech, vzorně reprezentovali svou třídu v kole školním a pevně drželi palce svým spolužákům.

Ceny jsou tedy rozdány a básnické sbírky uloženy někde poblíž, aby na ně v příštím roce dosáhly dychtivé ruce nových recitátorů. Chlapců a děvčat s chutí do přednesu krásných veršů českých i zahraničních autorů. Letošní ročník skončil. Těšme se na ten příští!

Mgr. Landová

Nejnovější články a aktuality
YTQ2Y