• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Velký úspěch našich žáků v BRněnské LOgické Hře!

BRněnské LOgická Hra (Brloh) se skládá ze tří internetových kol, ve kterých čtyřčlenné týmy žáků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií řeší vždy 10 úloh během jednoho týdne. Pak následuje pro úspěšné týmy (minimálně 20 správně vyřešených úloh z 30, resp. z každého kola nejméně 6 správně vyřešených úloh) tzv. Malé finále, ve kterém žáci mohou (opět on line) řešit během 2 hodin až 20 úloh. Vždy po vyřešení úlohy soutěžící zadají řešení pod svým profilem do připraveného prostoru pro odpovědi pod zadáním v elektronické podobě a ihned se dozvědí, zda odpovídali správně nebo zda jejich řešení bylo chybné (a tedy musí řešit dále, je nutné dávat pozor i na překlepy – také se počítají jako chybné odpovědi). Nejlepších 7 týmů ze základních škola a nejlepších 7 týmů z gymnázií se utká v tzv. Velkém finále v Brně v budově Gymnázia Jaroška. V tomto finále žáci řeší během 150 minut úlohy za 2, 3 a 4 body. Pořadí je vyhodnocováno podle následujících kritérií: 1. počet správně vyřešených úloh (sestupně), 2. počet chybných odpovědí (vzestupně), 3. celkový čas odevzdání správného řešení.

V letošním roce jsme ve škole v Klubu logického myšlení sestavili 2 týmy – první tým tvořili žáci a žákyně 7. a 8. tříd ve složení Eliška Mahovská, Matěj Ondřej Fusek (8. B), Anna Nádvorníková (7. A), Ivan Perutka (7. B) jako náhradník Leontýna Janíčková (7. B), druhý tým začátečníků tvořili žáci 5. a 6. tříd ve složení Václav Nádvorník, Jan Jedlička (oba 5. B), Richard Válek (6. A) a Vojtěch Nálevka (6. B).

Týmy se po internetové části (3 kola semifinálová a malé finále) umístily na vynikajícím druhém (starší) a neméně úžasném šestém (mladší) místě. Oba týmy se tedy kvalifikovaly na velké finále do Brna! Nakonec po dohodě s dětmi a zvážení všech okolností (doprava, zdravotní stav žáků, jejich zkušenosti a věk) jsme na finále odjeli pouze s týmem starších (doufám, že mladší se na finále podívají v příštích letech). Tento tým se nakonec umístil na vynikajícím 2. místě.

Nejnovější články a aktuality
ZTViNDI5OW