• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Vitamínový týden (projekt 1. A)

Nynější období se vyznačuje největším úbytkem nasbíraných slunečních paprsků v našem těle, únavou a hlavně chřipkovou epidemií. Tímto projektem jsem se snažila děti zábavnou formou seznámit s důležitým tématem Výživa lidského těla a demonstrativně zapůsobit na zvýšenou konzumaci vitamínů přírodní cestou.

Vyhlášení různých aktivit, soutěží a výtvarných prací na celý týden vyvolalo u dětí nadšené emoce. V pondělí jsme si popovídali o jídle jako takovém, zhodnotili naše stravovací návyky, ve skupinách jsme si připravili zdravou imaginární snídani, oběd a večeři, vyhodnotili přínos ovoce a zeleniny v jídelníčku.

Vyhlásila jsem týdenní soutěž – Ovocná svačinka. Děti si po celý týden nosily ovoce, které jsme pak zapisovali do připravené tabulky, a věřte, nadšení bylo opravdu veliké. Bylo krásné pozorovat, jak si děti každé ráno navzájem představují různé druhy ovoce, mnohé viděly poprvé.                                           

Příklad jedné vydařené svačinky – kiwi, jahody, borůvky, maliny, hroznové víno, jablko. Samozřejmě, že na konci týdne se celá akce vyhodnotila a blahopřeji Adélce Nováčkové, která obsadila 1. místo se svými 16 druhy ovoce. Chválím všechny žáky a žákyně ve své třídě, protože jejich svačinky byly perfektní a nenašel se nikdo, kdo by se soutěže neúčastnil.

V úterý jsme navštívili obchod s ovocem a zeleninou na náměstí, seznámili jsme se s druhy exotického ovoce a zabrnkali na naši paměť – hurá zpět do školy, namalovat a vytvořit plakát s 10 druhy ovoce, které jsme si zapamatovali.

Ve středu jsme si připravili ovocnou mísu a ochutnávali ovocné dary exotických zemí.

Po celý čas si děti připravovaly podklady do  Ovocné knížky, kterou si samy vyrobily.

A je tu pátek – čas dokončení aktivit a hodnocení. Na závěr jsme ve skupinách vytvořili velký plakát a nazvali VITAMÍNOVÝ MYSLITEL.

Myslím, že se projekt vydařil a přinesl své ovoce. Děkuji nejen dětem za aktivní a nadšený přístup, ale také rodičům za přípravu skvělých svačinek.

Děkuji.

Mgr. Irena Tudorov, třída 1.A.

 

 

 

Nejnovější články a aktuality
MjAyZj