• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Výuka od 30. 11. 2020

Jak jste jistě v médiích zaznamenali, od 30. 11. 2020 se vrátí do škol na prezenční výuku další žáci, a to za ministerstvem školství i zdravotnictví přesně definovaných podmínek a režimových opatření. Od pondělí 30. listopadu se budou prezenčně vzdělávat všichni žáci 1. – 5. tříd a žáci 9. ročníku. Zbytek žáků, 6. – 8. ročníky, vstoupí do režimu tzv. rotační výuky. Budou tedy vždy týden chodit do školy a týden budou doma na distanční výuce ...

Na naší škole tuto „rotaci“ zahájíme tak, že od 30. 11. půjdou do školy všechny  6. třídy a žáci 8. C. Ostatní, tedy 7. třídy, 8. A a 8. B pokračují i v týdnu od 30. 11. v distanční výuce.

V následujícím týdnu, se to „otočí“. Od 7. 12. 2020 budou tedy prezenčně ve škole žáci 7. ročníku, 8. A a 8. B (a vždy i celý první stupeň a 9. třídy). Naopak všechny 6. třídy a 8. C budou mít distanční výuku. Rotace bude takto pokračovat, dokud nebudou státem vyhlášena nějaká jiná pravidla.

Připomínáme, že prezenční i distanční výuka je povinná a že žáci i zaměstnanci školy mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.

Vzhledem k tomu, že při prezenční výuce bude nutné mimo jiné dodržovat také pravidlo homogenity skupin (kolektivy jednotlivých tříd se neslučují, ani jinak neprolínají), dojde zcela určitě ke změnám v rozvrhu, které se budou týkat především výuky jazyků. Nemůžeme totiž zachovat skupiny vytvořené napříč paralelními třídami v ročníku. Podrobnější informace Vám sdělíme příští týden.

Stejně tak Vás budeme ještě informovat, jak bude od 30. 11. fungovat školní družina. Jakmile bude jasnější, v jakém rozsahu (a zda vůbec) Vám budeme schopni za nově stanovených podmínek družinu pro děti (především ze třetích a čtvrtých tříd) nabídnout, určitě se znovu ozveme.

 

Iva Fischerová, Pavlína Nádvorníková a Jana Zapotilová

Nejnovější články a aktuality
ZDUyZ