• Ambitions slider

Poťouchlá sváča

Od 1. dubna 2019 jsme navázali spolupráci s regionální firmou, kterou před pěti lety založila maminka tří dětí, paní Eva Vojtěchová z Černošic. Když se její děti začaly stravovat jinde než doma, zajímalo ji, co vlastně přes den jedí a jaký to má důsledek pro jejich vývoj. Odtud už byl jen krůček k založení úspěšného projektu „Poťouchlá sváča“, jehož cílem je nabídnout dětem dobré a vyvážené svačinky přímo ve škole a zároveň ušetřit rodičům v ranním shonu trochu času. Zvláštní název je inspirován dětskou knihou černošického spisovatele Miloše Kratochvíla Modrý Poťouch. V současné době firma plánuje změnu názvu na „Sváča bez obalu“, přičemž všechny svačinky by měly být od nového školního roku balené do vratných obalů.

A jak to celé funguje?

Stačí se zaregistrovat na www.potouchlasvaca.cz, vložit kredit a následně už je možné si vybírat a objednávat.  Objednávat můžete už nyní, a to na jednotlivé vybrané dny nebo třeba i na celý měsíc dopředu.

Každý den je možné si vybrat zhruba z  pěti druhů svačin a nápojů, které se připravují vždy v ranních hodinách a o hlavní přestávce jsou pak rozdávány přímo dětem. V naší škole bude výdejním místem hala ve staré budově.

Věříme, že budete s nabízenou službou spokojeni a děti budou o přestávkách chutně a zdravě mlsat.

Nejnovější články a aktuality
MWJiYzc1Mm