• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Den stromů

20.říjen je v České republice vyhlášen jako Den stromů. Připojili jsme se k této myšlence a dvoudenním projektem uctili tradici péče o stromy a úcty k přírodě vůbec.

První den jsme ceý věnovali pobytu v lese pod taktovkou slečny Karolíny ze spol. Lesy České republiky. Přímo v terénu nás seznámila s listnatými i jehličnatými stromy a jejich plody. Hledali jsme a nacházeli duby, buky, habry...a mnoho dalších stromů v nedaleké Kaštance. Viděli jsme i jejich škůdce a na vlastní oči poznali, co např. takový lýkožrout dokáže na stromech napáchat. Dozvěděli jsme se také mnoho zajímavých informací o podmínkách potřebných pro  zdravý vývoj a růst rozličných druhů stromů. Celé dopoledne proběhlo nejen v duchu poznání života lesa, ale patřilo také hrám, sluníčku a pohodě smiley.

Druhý projektový den jsme si shrnuli a osvěžili poznatky toho předešlého, zahráli poznávací "stromovku" a přečetli pohádku paní přírody. Karolína nás také seznámila s Keltským stromovým kalendářem. My jsme dnes "svůj" strom nakreslii a obrázek doplnili přáním. Ve výtvarné dílně jsme popustili uzdu kreativitě a vyrobili si krásná podzimní trička - to na památku letošních oslav Dne stromů. Jak se nám práce dařila, můžete posoudit sami. My jsme měli z výsledku ohromnou radost a myslíme si, že nám budou všem náramně slušet!

Kateřina Landová a žáci 1.C

Nejnovější články a aktuality
NzVhOW