• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Dubnové okénko

Velikonoce - svátek, který nás provázel téměř celý měsíc

Na velikonoční měsíc jsme se těšili opravdu hodně. Svátky jara nás provázely téměř na každém kroku. Než jsme je ale naplno pustili do třídy, zajeli jsme si do Modřan. V kulturním centru K12 nám nabízeli pořad s názvem Pověsti české. Pan Jan Přeučil a paní Eva Hrušková nás provedli, za vydatné pomoci krásných loutek, pověstmi z pera Aloise Jiráska. V jedné části představení si dokonce zahráli a zazpívali i naše  Anička a Kuba. To když si je paní Hrušková vybrala do role moudré Tety a odvážného Bivoje.

V rámci předmětu Člověk a práce jsme si vyzkoušeli zahradničení :). Sili jsme velikonoční osivo, které jsme později ozdobili mramorovanými vajíčky. Vytvářeli jsme totiž dekorace na sváteční velikonoční stůl. Nástěnku jsme si vyzdobili kraslicemi z papíru a technikou vyškrabování do voskového podkladu. Velikonoce jsme také prožívali díky našim maminkám a tatínkům, když za nám přišli tvořit do dílniček ( o tom blíže v nedávném odkazu Velikonoční dílny).

Vůně dřeva nás pohladila hned po velikonočních prázdninách. Manželé Václav a Katka nám dovolili pracovat se dřevem v jejich dřevíčkové dílně. Vyráběli jsme si kačenky na kolečkách. Hrubou "kostru" jsme museli opracovat, zahladil, opatřit otvory na kolečka a kolečka do ní i zasadit. Měli jsme na pomoc vrtačky, dlátíčka, kladívka, pilníky i brusný papír. Pan Vašek obsluhoval náročnější přístroje. Kluci mu trochu záviděli a přemlouvali ho, že si správný tvar vysoustruhují sami! Ale pan Václav se přemluvit nedal :( ! 

Hotový výrobek jsme si odnesli domů a už už jsme mluvili o čarodějnicích. Blížil se poslední dubnový den. Čarodějnice jsme si oslavili pěkne doma s rodiči. Naše paní učitelka se totiž bála, že by to s ní nemuselo dobře dopadnout ;). Tak snad příští rok!              Kateřina Landová + kluci a děvčata z 1.C

Nejnovější články a aktuality
YTBhZ