• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Logika v listopadu

Konec listopadu je tu a tak Vám přináším další zprávu o tom, co jsme si vyzkoušeli na hodinách logiky.

V měsíci listopadu jsme se jako první naučili nechat zmizet nepořádek z našich pokojů. Zjistili jsme, že pokud do pokoje nakresleného černou fixou přidáme oranžový nepořádek, lze se ho snadno zbavit tím, že se na pokoj koukneme přes červenou folii. No a zkoušeli jsme nechat zmizet i jiné věci. Je to totiž tím, že bílý papír je přes červenou folii vidět světle červeně až oranžově. No a naše kresby oranžovou fixou tím zmizí.

Další hodinu jsme se vrhli na logickou hádanku. Dětem jsem přinesla spoustu šipek, ve kterých byl schován nějaký obrázek. Protože tohle bylo na jejich hlavičky hodně náročné, zkoušeli jsme vše společně a aktivita nám zabrala ještě i další hodinu o týden později. Nicméně se s tím nakonec všichni statečně poprali a dokonce už se v „šipkovém šifrování“ vyznali natolik, že připravili několik hádanek i pro mě.

No a v poslední listopadové logice jsme se věnovali číslům. Každý dostal jeden obrázek pána sestaveného z čísel. Ta byla různě schovaná a pootáčená a úkolem bylo je všechny najít, správně barevně vyznačit a spočítat kolik kterých číslic se v pánovi vyskytuje. Když jsme to pak společně zkontrolovali, zjistili jsme, že to zvládli úplně všichni!

Na další (prosincovou) rekapitulaci se můžete těšit před Vánočními prázdninami!

Bc. Aneta Čermáková

P.S.: Omlouvám se za nedostatečnou fotodokumentaci, jsme do práce tak zapálení, že fotografování pak není na prvním místě. Do příště se polepším :-)

Nejnovější články a aktuality
M2UyMGU1ND