• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Říjnové okénko

Sluníčkový, popletený a sváteční den pro zpestření školních povinností

V závěru týdne se v naší třídě "vařilo" trošku jinak - projektově smiley. Nejprve jsme pustili do lavic ještě trošku sluníčka a hráli si se žlutou barvou. Vyučování se neslo v duchu soutěží a sbírání bodíků. První z nich se v tabulce objevily za žluté věci, kterými nás vybavili naši rodiče už doma. Další potom přibývaly za vědomostní a dovednostní disciplíny - pečlivost a kreativitu při sestavování stonožky z geometrických tvarů, rychlost při vybavování si zaručeně žlutých přírodnin (živých i neživých), umělecké vlohy při výrobě slunečnice a paměť při Kimově hře. Odměnou byl diplom pro vítěze, zážitek a sladký žlutý meloun pro všechny zúčastněné.

Ve čtvrtek se všechno pletlo! Kdosi si popletl oblečení a přišel celý naruby, jiný si vzal kožich, další plavky, někdo si zase myslel, že punčošky se oblékají místo čepice a že tygřík patří do lavice místo do zoologické zahrady. Pletly doma i maminky, protože svačinové vzkazy a přání nemohla leckdy rozplést ani paní učitelka laugh! A ta tomu tedy také dala. Spletla si hvězdičku s malinou a čtení s ostatními předměty. To bylo potom doma vysvětlování, proč se v žákovské knížce objevila místo hvězdičky ze čtení malina z cizího jazyka!!!

O etiketě, eleganci první republiky a panu S.Guthu-Jarkovském jsme si povídali v posledním dni našeho projektu. Vyzkoušeli jsme si zásady společenského chování, promenádu s konverzací a základní krokovou variaci v blues. Posilněni sváteční bábovkou jsme si po přestávce přidali i otočku! A to tedy byla paráda! Mnozí by si zasloužili za své dnešní chování i řád Bílého lva - a to by měl pan Jiří Stanislav Guth-Jarkovký teprve radost!  Kateřina Landová a žáci 1.C 

Nejnovější články a aktuality
ZDI3YmRkZ