• Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider
  • Ambitions slider

Únorové okénko

Únor byl bohatý na divadelní, hudební i tvořivé aktivity

Hned v úvodu druhého měsíce jsme se rozpohybovali s panem Zdenkem Rollerem a jeho drumbeny. Přijel za námi do školy s hudebně-pohybovým programem,kdy jsme si za doprovodu bubnů hráli s rytmy, hloubkami tónů a melodiemi. Také jsme měli možnost dát průchod svým pocitům a emocím při vlastním hudebním doprovodu. Druhou návštěvou byla skupina historického šermu Regenti. Přijeli za námi se šermířskou pohádkou o princi a  princezně. Někteří z diváků si směli s herci i zahrát a vyzkoušet si tak vystupování před publikem.

Protože jsme zrovna v prvouce dokončili kapitolu naše tělo, pustili jsme se do výroby dalšího lapbooku. 

Pečlivě jsme si doma za pomocí maminek a tatínků vybrali a připravili báseň do třídního kola recitační soutěže Keltská spirála. Všichni jsme se učili přednášet opravdu svědomitě, takže vybrat prvních několik postupujících recitátorů bylo opravdu dost obtížné. Nakonec jsme to přecejen společnými silami zvládli a "postrčili"  deset kamarádů do druhého kola recitace. Tady už měla výběr na starost převážně paní učitelka, ale protože se nedokázala úplně sama rozhodnout, museli jsme jí s hlasováním trošku pomoci. Nakonec jsme vybrali Alenku, Anetku, Bety a Ondru, kteří budou naši třídu zastupovat při školním kole. Moc se na školní Keltskou spirálu těšíme a určitě budeme držet palce!

Těsně před jarními prázdninami jsme si ještě připomněli svátek masopustu a zahráli jsme si na klauny. 22. únor byl v naší třídě vyhlášen jako Den klaunů. Zábavy a soutěží v maskách jsme si  užili opravdu dosyta.

Kromě her a zábavy jsme si také tento měsíc vyzkoušeli přepisy, opisy a diktáty do nového sešitu na český jazyk; v matematice poznali nové prostředí šifer a vyrobili vlastní krokovací pás. Pozvali jsme paní učitelku z 1.A, aby se podívala, jak nám to hezky počítá. V hudební výchově si trošku zasoutěžili, abychom získali maliny do nové třídní soutěže. Ta se vyhodnocuje vždy na konci měsíce. My už víme, že tentokrát byla nejúspěšnější parta, která si říká nástěnkáříci - tedy Anička, Alenka, Amálka, Alžbětka, Danielka a Eliáš.

Těšíme se, kdo uspěje příště. A také se už moc těšíme na jarní prázdniny! Tak hurá na ně!!

Kluci a holky z 1.C + paní učitelka

 

Nejnovější články a aktuality
ZWVhN