Barevné Velikonoce (2. C)
27.3.2024

Barevné Velikonoce (2. C)

Modré pondělí, žluté úterý a škaredě černá středa - to byl náš Pašijový týden.

Úžasné velikonoční tvoření se školním parlamentem by nám málem zapadlo mezi všemi "pašijovými" barvami, které v tomto týdnu prozářily naši třídu. Právě, když jsme pod vedením našich starších spolužáků vyráběli velikonoční dekorace - výdutky ozdobené krupicí nebo ubrouskovou technikou, kuřátka z krepového papíru, košíčky, slepičky, perníčky či ozdoby ze slaného těsta, bylo žluté úterý, takže nám připadalo, jakoby se v sálech hemžila usměvavá a čiperná kuřátka. Ostatně i ta k Velikonocům patří. Paní učitelce se žlutá třída moc líbila; celý den se usmívala a nestačila se na nás vynadívat! Modré pondělí - v tento den bylo podle tradice zvykem nevykonávat žádnou práci. Tomu jsme moc nevěřili, protože my jsme přece ve škole byli a paní učitelka se tedy rozhodně v tomto případě zachováním tradic neřídila. Hezky jsme si rozjeli násobilku sedmi a s ní i násobilkové čtverce! Škaredá středa byla zahalená do černé barvy. Smutná, mrazivá, hladová, plačtivá.......zkrátka nic moc! Jen doufáme, že náš středeční diktát nedopadně také škaredě a paní učitelka nebude muse k té smutné středě přidat i pár slziček!  Ve zbytku týdne se sice neuvidíme, ale říkali jsme si, že bychom měli na Zelený čtvrtek ochutnat něco zeleného (možná pistáciovou zmrzlinu :) ) a ráno o Bílé sobotě zarámusit řehtačkami. Popřáli jsme si krásné Velikonoce a utíkali si je užít plnými doušky. Veselé Velikonoce i vám!!!

Autor: Kateřina Landová