Ze života školy

Rytířská pohádka v družině

11. dubna k nám do školy přijelo divadlo s Rytířskou pohádkou, která byla plná písniček a dobrodružství, kde děti potkaly dva rytíře, loupežníky a trpaslíka.

Autor: Marcela Nygrýnová
Crossbody tašky z kroužku šití

V 2. pololetí po krátké pauze byl na naší škole opět otevřen kroužek šití. Po krátkém seznámení s funkcemi šicího stroje, se děvčata hned pustila do práce.

Autor: Miloslava Strnadová
Tisková konference CCBC

V polovině dubna se žáci z Prahy a okolí sešli v pražském Národním muzeu na již druhém ročníku festivalu Nechme se překvapovat, který pořádá sdružení CCBC, neboli česká organizace pro ochranu biodiverzity. Školní třídy měly možnost zhlédnout 7 filmů z online knihovny organizace, dva z nich navíc v premiérovém promítání. Za uplynulý rok ochránci přírody společně s dalšími organizacemi vytvořili filmy s názvy: Šelmy v české krajině a Invazní druhy v české krajině. Ještě před promítáním dvou novinek se dětští novináři z mediálních týmů škol a rozhlasových stanic zúčastnili tiskové konference o obou filmech.

Autor: RedAkce školy
Den Země (3.B)

...je světovým svátkem ochrany přírody a životního prostředí. Anežka nám připravila zajímavý a poučný referát.

Autor: Ingrid Hubáček
Třídní den za zvuků tenisek

Jarního rána 9. 4. 2024 na třídní den se u nás ve škole konal sportovní den. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách, konkrétně se jednalo o lidskou pyramidu, opičí dráhu, přehazovanou a „ruce, nohy“.

Autor: RedAkce školy
První pomoc pro vznikající žákovskou firmu (9. D)

V pátek 19. dubna se v prostorách školy konalo školení první pomoci pro žáky třídy 9.D v rámci předmětu Podnikatelská akademie - jedná se o nezbytnou podmínku pro fungování žákovské firmy Hlídací patrola.

Autor: Petr Nádvorník
Jaro ve znamení sportu a spolupráce (7. C)

V březnovém třídním dnu jsme se vydali do pražského Futurenta, zábavního parku, ve kterém nezáhalely svaly ani mozky. V dubnu jsme se účastnili sportovního dne v hale, který pro 2. stupeň připravil školní parlament.

Autor: Kateřina Urbanová
Člověk a práce - vaření (8. A)

....stačí si prohlédnout fotogalerii a hned všichni poznáte, co dnes v kuchyňce připravovala skupina třídy 8.A...

Autor: Miloslava Strnadová