Crossbody tašky z kroužku šití
25.4.2024

Crossbody tašky z kroužku šití

V 2. pololetí po krátké pauze byl na naší škole opět otevřen kroužek šití. Po krátkém seznámení s funkcemi šicího stroje, se děvčata hned pustila do práce.

Na jednoduché nákupní tašce dívky procvičily rovné šití na šicím stroji. Hned po ušití této tašky se děvčata pustila do trochu složitějšího projektu - do ušití crossbody tašky. Každá si vybrala panýlek s kočičkou, následně pak další látky, které dotvořily konečný design tašky. Našívání proužků, podlepení dílů tašky výztuhou, bylo začátkem tvoření. A když už má býti hezká taška a na kroužku se  sešla šikovná děvčata, rozhodla jsem, že na zadním díle vytvoříme kapsičku na zip. I když vytvoření této kapsy není nic složitého, pro začátečníky to už vyžadovalo více pozornosti, přesnosti - krok po kroku a kapsa je hotová. Úprava zipu před šitím, všití zipu do dílů tašky, přišití podšívky, vytvoření a našití ucha na tašku, sešití tašky a podšívky, vytvoření dna tašky a podšívky a taška  je hotová. Když ty postupy čtete, vypadá to, že je taška raz, dva hotová, ale není tomu tak, přeci jen šití na šicím stroji není vůbec jednoduché, občas se i páře, vytvořit takové dílo potřebuje svůj čas. Všechny taštičky se ale moc povedly, děvčata jsou spokojená a lektorky také.

Autor: Miloslava Strnadová