První pomoc pro vznikající žákovskou firmu (9. D)
19.4.2024

První pomoc pro vznikající žákovskou firmu (9. D)

V pátek 19. dubna se v prostorách školy konalo školení první pomoci pro žáky třídy 9.D v rámci předmětu Podnikatelská akademie - jedná se o nezbytnou podmínku pro fungování žákovské firmy Hlídací patrola.

Toto důležité školení bylo vedeno lékařkou MUDr. Vendulou Bendovou.

Žáci se na školení dozvěděli nejen to, jak reagovat v nejčastějších kritických situacích, ale také měli možnost si tyto dovednosti prakticky vyzkoušet.

Jednou z klíčových částí školení bylo procvičování masáže srdce na figurínách.

Tato praktická část umožnila žákům lépe si osvojit postupy poskytování první pomoci a získat důvěru v to, jak správně reagovat v případě nouzové situace, kdy může rychlá a správná reakce být rozhodující.

Autor: Petr Nádvorník