Účast v evropské ekonomické soutěži European Money Quiz
26.3.2024

Účast v evropské ekonomické soutěži European Money Quiz

V březnu se žáci 7.-9. tříd zúčastnili celoevropské soutěže European Money Quiz. V ní na herní platformě Kahoot odpovídali na otázky a počítali příklady z oblasti ekonomie, financí a kybernetické bezpečnosti.

Osmnácti žákům a žákyním se podařilo postoupit do národního kola, kterého se 22. března zúčastnilo více než 400 dvoučlenných týmů z celé republiky. Národní kolo testovalo pestré spektrum znalostí - od pojištění bankovních vkladů přes kryptoměny až po spoření na důchod. Mnohé soutěžní otázky nebyly vůbec jednoduché  a všechny byly ohraničeny neúprosným časovým limitem.

Naše škola se v labyrintu obtížných úkolů neztratila a v průběhu soutěže břežanské týmy opakovaně atakovaly přední příčky. Nejlépe dopadlo duo Jan Kovařík a Antonín Rapant ze 7.C, které skončilo na 62. místě. Všem našim týmům se nicméně podařilo získat nadpoloviční počet bodů a dokázat tak, že se ve světě financí neztratí!

Autor: Šimon Kinc