Školní knihovna

Školní knihovna se nachází u hlavního vchodu do školy z ulice Na Vršku.

Pro žáky i pedagogy je otevřená každý všední den:

• velká přestávka
  • odpoledne v čase 13:00 – 14:00

Půjčování a rezervace knih probíhá přes systém Bakaláři.

Kontaktní osoba: Mgr. Tereza Zapotilová (tereza.zapotilova@skolabrezany.cz)

Jak vzniká kniha?

Tématem pro měsíc duben ve školní knihovně je Od myšlenky ke čtenáři aneb Cesta knihy.

Autor: Tereza Zapotilová
Březen ve školní knihovně patří ženám

Výjimečné, silné, osudové, nezapomenutelné – takové jsou ženy, které jsme se tento měsíc rozhodli připomenout ve školní knihovně pod heslem „Hrdinky a rebelky“. Březen je totiž tzv. měsícem žen v historii a na 8. 3. připadá Mezinárodní den žen.

Svatý Valentýn v knihovně

Máme tu únor a s ním i nové téma měsíce ve školní knihovně. Tentokrát je jím svátek sv. Valentýna a láska ve všech svých podobách.

Autor: Tereza Zapotilová
Nové knížky ve školní knihovně

Od svého znovuotevření v polovině prosince se školní knihovna stala oblíbeným místem mnoha dětských čtenářů. A protože knížek není nikdy dost, dostala školní knihovna novou várku knih k doplnění svého fondu.

Autor: Tereza Zapotilová
Připomínka obětí holocaustu ve školní knihovně

S novým rokem začínáme ve školní knihovně s novou tradicí: každý měsíc vybereme jedno ústřední téma, na které se v rámci knihovny zaměříme. V prvním měsíci roku je toto téma spojeno s Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu, který připadá na 27. leden.

Nová školní knihovna

Žádná dobrá škola se neobejde bez školní knihovny, a to ani v dnešní době plné moderních technologií – nebo spíše právě v dnešní době. Proto jsme se rozhodli naši knihovnu zrekonstruovat a vytvořit z ní místo, které bude rozvíjet lásku dětí ke knihám a literatuře obecně. Chvíli to trvalo, ale nyní je hotovo a my zveme od 14. 12. všechny malé i velké knihomoly z celé školy do nové školní knihovny.

Co u nás najdete

V naší knihovně čeká na své čtenáře a čtenářky několik stovek knih všech možných žánrů. Pro lepší orientaci v našem fondu jsme pro Vás připravili krátký přehled toho, co (a jak) u nás najdete.

Jak probíhá půjčování knih

Důležité informace a praktické tipy z oblasti půjčování a rezervace knih ze školní knihovny.

Poklady z archivu

Knihovna je místem, kde vedle sebe najdete jak nejnovější tituly, tak ty, které vyšly už před mnoha lety a mají toho hodně za sebou. Nejinak je tomu i v naší školní knihovně. Aby se však tyto starší svazky nepletly našim čtenářům při výběru, rozhodli jsme se je zařadit do archivu. Zajímá Vás, co v něm najdete? Pak je tento článek právě pro Vás.