A stále se něco děje (2. C)

A stále se něco děje (2. C)

Například v tomto týdnu jsme kromě celoškolní Bubnovačky zažili úspěšnou výtvarnou i čtenářskou dílnu.

Hned v pondělí jsme se všichni školáci sešli ve sportovní hale, abychom různými zvuky či tóny potvrdili slova paní ředitelky, která nám vysvětlila, proč jsme se vlastně zapojili do akce s názvem Bubnovačka a jaký je její význam. Smůla je, že si paní učitelka s sebou do haly nevzala "foťák", aby zdokumentovala, že i naše třída byla skutečně vidět a slyšet. Takže nezbývá nic jiného, než že nám to musíte věřit, milí čtenáři :). Další aktivity tohoto týdne již naštěstí v galerii zachyceny jsou. Například naše oblíbená hra "Práskni krtka". Propcvičujeme si na ní sčítání a odčítání a všichni si myslíme, že se skutečně zlepšujeme, protože získaný počet bodů to jasně dokazuje. V hodině čtení na nás paní učitelka připravila takovou menší pastičku. Četli jsme si moc hezký text o myškách a myšovláčku. V příběhu se vyskytlo i celkem dost jmen všech myších sestřiček a bratříčků a paní učitelka si chtěla vyzkoušet našeho pamatováka. Noooo...., někteří máme co zlepšovat! Čtvrtek patřil tradiční plavecké výuce. Ve vodě se řádí snadno a rádo, ale zpáteční cesta do školy přes Keltský park už tolik veselá není. A tentokrát nám ještě foukal do tváří protivítr. Byli jsme opravdu rádi, když jsme konečně dorazili do školy a mohli si odpočinout u svačinky nebo s knížkou v ruce. V pátek se naše třída proměnila ve výtvarný ateliér. S listopadem jsme se rozloučili technikou otisků listů a zkoumáním jejich struktury. Moc se nám hodil dárek od maminky naší Emičky, která pracuje v dendrologické zahradě a pěknou kupičku hezky vylisovaných a zajímavých listů nám přinesla do třídy. V samém závěru týdne jsme si užili i čtenářskou dílnu. Tentokrát za svou odvahu prezentovat knihu před spolužáky získali zaslouženou odměnu do žákovské knížky Adrianka, Anička a Táďa. Uvidíme, na koho se při losovačce prezentací usměje štěstí příští týden.

Autor: Kateřina Landová