Boj o vítězství do posledního zápasu (Fotbalový turnaj chlapců IV. kategorie)
9.3.2024

Boj o vítězství do posledního zápasu (Fotbalový turnaj chlapců IV. kategorie)

V pátek 8.3.2024 se v areálu ZŠ Zdiměřice konal fotbalový turnaj chlapců 8. a 9. ročníků z okolních škol. Náš tým vybojoval krásné 3. místo, leč do posledního zápasu bojoval o celkové vítězství.

V konkurenci celkem 7 týmů z okolních škol jsme si vedli velmi dobře. Po prvním zápase, kdy jsme remizovali s Průhonicemi "A" jsme bez větších obtíží porazili hostitele ze Zdiměřic i Průhonické "béčko" a následně jsme ve vyrovnaném utkání porazili ZŠ Sunny Canadian. Do posledních 2 zápasů jsme tak vstupovali ve skvělé pozici a spolenčně s týmy Amos Psáry a ZŠ Campanus jsme se v posledních 2 duelech utkali o místa na bedně. Vyhecovaný souboj se ZŠ Amos Psáry branku nepřinesl. ZŠ Amos poté odehrála ještě jedno utkání, které jednoznačně ovládla a v posledním utkání se ZŠ Campanus jsme tak potřebovali zvítězit rozdílem 3 branek, abychom celý turnaj ovládli. Bohužel patrně tento tlak a kvalita hráčů z Campanusu vedla nakonec k jediné porážce v turnaji, která nás odsoudila k celkovému 3. místu v turnaji.

Zápasové výsledky: vs Průhonice "A" - 1:1; vs Zdiměřice - 2:0; vs Průhonice "B" - 3:1; vs Sunny Canadian - 2:1; vs Amos Psáry - 0:0; vs Campanus - 0:3.

Moc děkuji klukům za účast, vzornou reprezentaci a za bojovnost do poslední chvíle. Poděkování patří také organizátori ZŠ Zdiměřice, konkrétně panu učiteli Hladíkovi.

Konkrétně nás reprezentovali: Šimon Jedlička (9.C, GK); Daniel Klamo (9.D); Jan Murla (8.A); Jáchym Hodek (8.C), Vojtěch Pernet (8.C); Oskar Petřík (8.C); Adam Belda (8.B); Roman Birhanzl (8.B); Ondřej Staník (8.B); Vojtěch Hubáček (9.C); Jakub Zeman (9.C); Kryštof Slezák (9.B).

Autor: Václav Kavalír