Březen ve školní knihovně patří ženám
4.3.2024

Březen ve školní knihovně patří ženám

Výjimečné, silné, osudové, nezapomenutelné – takové jsou ženy, které jsme se tento měsíc rozhodli připomenout ve školní knihovně pod heslem „Hrdinky a rebelky“. Březen je totiž tzv. měsícem žen v historii a na 8. 3. připadá Mezinárodní den žen.

Vědkyně, spisovatelky, novinářky, političky či bojovnice proti totalitě… tím vším byly ženy, s nimiž se mohou dívky i chlapci tento měsíc seznámit na nástěnce u školní knihovny. Pokud by se o nich chtěli dozvědět více, mohou si přijít vypůjčit jednu z řady knih našeho fondu, které se tomuto tématu věnují. Zároveň se v nich seznámí také s dalšími „hrdinkami a rebelkami“ napříč časem i kontinenty. Třeba zde najdou i svoji osobní hrdinku, která jim bude inspirací na další cestě životem.

Autor: Tereza Zapotilová