Člověk a práce - vaření (5.B)

Člověk a práce - vaření (5.B)

příprava jednoduchého pokrmu

Vymyslet pro žáky nižších ročníků připravit jednoduchý pokrm, aby pokrm byl chutný a na přípravu jednoduchý, je vždy tak trochu "oříšek". Dobrou volbou je listové těsto, kupuji těsto již vyválené na pečícím papíře, neb je s ním práce jednoduchá. Variací, které z listového těsta lze připravit je docela dosti. Děti připravovaly sladkou variaci. Vyndat těsto z obalu, rozrolovat ho, položit na plech a nakrájet z něj obdelníky, na které děti kladly připravený tvaroh, bylo jednoduché.Trošku složitější pro děti bylo uzavření těsta pomocí příborové vidličky. Potření rozšlehaným vajíčkem, byla konečná úprava před pečením......Plechy s těstem dáti do hodně rozehřáté trouby a těsto pozorovat, jak se peče..., samozřejmě jen přes okénko, bylo závěrečným procesem přípravy.

Co děti připravovaly dalšího a jak prostřely stůl, si prohlédněte ve fotodokumentaci.

Ke konci hodiny přišel za mnou Norbert. Chtěl vědět, kde kupuji těsto, jaký tvaroh se hodí jako náplň, všechny jeho otázky směřovaly k přípravě listového těsta- sladká variace... Chcete se dozvědět, proč padlo tolik otázek??? Přečtěte si článek.."Člověk a práce - vaření - to tu jěště nebylo".

Autor: Miloslava Strnadová