Divadelní a recitační umění (2.C)
9.2.2024

Divadelní a recitační umění (2.C)

Polní žínka Evelínka a třídní kolo Keltské spirály zcela ovládly náš třídní život.

Odměňování za krásné vysvědčení pokračovalo i v tomto týdnu. Vypravii jsme se totiž do divadla Minor na krásnou pohádku o jemné panence s vlásky jako len a Francínovi - mládenci, který umí vystřelit to nejsladší srdce z perníku. Do Minoru jsme se nevydali poprvé, takže cesta autobusem i tramvají pro nás nebyla neznámá. A protože to v dopravních prostředcích už opravdu umíme, troufli jsme si, tedy především některá děvčata, zpříjemnit si cestu tím, co právě v naší třídě hodně frčí. A to je pletení bužírkových copánků. V divadle jsme vyběhli po schodech na Malou scénu a pohodlně se usadili. Letní příběh právě začíná....... Byli jsme moc rádi, že nás doprovodila maminka naší Zarinky a pomohla nám se svačinou, kabáty v šatně i zpáteční cestou. Tu jsme tentokrát pojali jako malou procházku Prahou přes pasáž Lucerny a Václavské náměstí. Už cestou metrem jsme si začali povídat o další velké "věci", která nás v tomto týdnu čekala. A tou je třídní kolo recitační soutěže. To se v naší třídě odehrálo ve čtvrtek hned po plavání. Paní učitelka měla velkou radost, že jsme k zadanému úkolu přistoupili všichni svědomitě a připravili se moc hezké přednesy různých básní a říkanek. Porotou jsme byli sami sobě, protože zarecitovat báseň nebylo zdaleka nejobtížnějším úkolem třídního kola. Ten nás čekal na závěr. Museli jsme mezi sebou vybrat čtyři zástupce, kteří budou naši třídu zastupovat v kole školním. Hlasování probíhalo téměř se zatajným dechem. Ve chvíli, kdy se na tabuli začaly objevovat první body, jsme si přáli, abychom měli šťastnou ruku a vybrali opravdu svědomitě. To se nakonec skutečně povedlo, i když závěr a "boj" o posledního do letošní čtyřky a jeho náhradníka byl velmi dramatický! Rozhodovalo se téměř celou další vyučovací hodinu, protože muselo proběhnout druhé kolo hlasování! Uf, to jsme se zapotili!! Ale myslíme si, že letos máme opravdu žhavá tělíska v ohni - Evelínku, Renatku, Sebíka, Vojtíka a náhradnici Zuzanku. Budou mít ještě chvíli času, aby své verše pilovali a ve školním kole ukázali, že ve 2.C se recituje skutečně téměř profesionálně!

Autor: Kateřina Landová