Ist Deutsch ein Plus?
25.3.2024

Ist Deutsch ein Plus?

Věděli jste, že se můžete podívat do Německa, pracovat na různých projektech a najít si nové kamarády? A to zdarma! O několika různých způsobech, jak se zdarma či levně vypravit do naší sousední země jsme se dozvěděli od novinářky a zakladatelky projektu Do Německa na zkušenou Barbory Procházkové.

V  devadesátiminutovém programu pro 6.C, 7.C a 8.C nám Bára pomocí velmi dobře provedené a strukturované prezentace hravou formou sdělila, jak jsou vztahy mezi Českem a Německem důležité, k čemu nám učení němčiny je a jak se do Německa na čas dostat, a to buď zadarmo, nebo za nízkou cenu. Mezi možnostmi byly například česko-německé tábory, semestry v Německu, workcampy nebo unikátní programy Čojč a ČNFM – Česko-německé fórum mládeže.

Ke konci druhé části výkladu jsme měli možnost ke kladení různých otázek. Dozvěděli jsme se například to, že Bára, která dnes mluví skvěle plynule německy, si německé gymnázium vybrala nejprve hlavně kvůli absenci fyziky a biologie a že s ní měla na začátku trošku problémy. To jen dokazuje, že pokud máte chuť a vůli se německy naučit, jde to! A pobyt v německy mluvících zemích, ať už je jakkoliv dlouhý, tomu rozhodně pomůže.

Dominika Macáková

Autor: RedAkce školy