Jak vzniká kniha?
3.4.2024

Jak vzniká kniha?

Tématem pro měsíc duben ve školní knihovně je Od myšlenky ke čtenáři aneb Cesta knihy.

Na 23. dubna připadá Světový den knihy a autorský práv. Právě tento den je totiž spojen s výročími několika významných spisovatelů, např. Williama Shakespeara či Miguela de Cervantese. Proto jsme se rozhodli našim čtenářům tentokrát nepředstavovat žádné konkrétní tituly, nýbrž je prostřednictvím nástěnky u knihovny a letáků vyvěšených po škole seznámit s tím, jak vůbec kniha jako taková vzniká. Od nápadu autora k tomu, že si knihu můžeme přečíst, je to totiž poměrně dlouhá cesta, na níž se kromě autora samotného podílí také řada dalších profesí.

Třeba se dubnové téma měsíce stane pro někoho z našich žáků inspirací k vlastní literární tvorbě či při výběru budoucího povolání…

Autor: Tereza Zapotilová