K čemu nám to bude? aneb Hledání odpovědi v řemesle. (2. A)
22.5.2023

K čemu nám to bude? aneb Hledání odpovědi v řemesle. (2. A)

Asi to všichni známe ze školy i z domova. Nevěřícné pohledy dětí nad učivem s otázkou "K čemu mi to bude?". Není nic lepšího, než si s dětmi reálně ukázat, k čemu to dobré bude :) A tak se náš, většinou odpočinkový a kreativní, páteční den proměnil na den řemeslný, kdy si děti ve třídě poprvé vyzkoušely práci s jehlou a vyšívání a o dvě hodiny později práci s kladivem, vrtačkou a dřevem při výrobě hmyzího hotelu. Všichni byli nadšení z obou činností a poprvé jsem musela děti vyhánět na wc a ke svačinám, protože přestávka - nepřestávka, nikdo neměl čas :D A nejlepší na tom bylo, že si každý uvědomil, k čemu nám to učení může být vlastně dobré:)

• Čím lépe jsi trénoval písanku, tím krásnější a bezchybnější máš dopisy a přáníčka pro maminku.
  • Když ti nejde vyšívání, můžeš použít snadnější steh se sudými dírkami.
  • Pokud víš, co je to obvod, můžeš si snadno naměřit korpus hmyzího domečku.
  • Umíš-li převádět cm na milimetry, lehko naměříš kamarádům díly dřeva.
  • Když umíš setrojit úhlopříčky, bude tvůj střed pro vrtání přesný.
  • Plášť korpusu musíš nalakovat, jeho obsah libovolně dotvořit z přírodnin.
  • A jak dotáhnout rukou šroubovací háček? Stačí použít tužku a vytvořit páku :)

Děkujeme panu učiteli z dílen za pomoc, zajištění materálu a doladění nápadu, který jsme si na něj v takovém počtu vymysleli. Naše dílna je prostě TOP!

Autor: Jana Hubová