Letos opět Mladý chemik!

Letos opět Mladý chemik!

Již tradičně se v listopadu naši deváťáci účastní soutěže Mladý chemik, kterou pořádá Masarykova střední průmyslová škola chemická, tzv. Křemencárna.

Zatím proběhlo školní kolo, ve kterém žáci řešili úlohy s velmi pestrým zadáním (názvosloví, výpočty, skrývačky, rébusy, křížovka). Tři nejúspěšnější řešitelé budou naši školu reprezentovat v prosinci v dalším kole soutěže, které proběhne již přímo v budově průmyslové školy. Jsou to tito žáci: Jakub Záhlava z 9.B, který s velkým přehledem zvítězil ve školním kole, dále Daniel Klamo z 9.D (2. místo) a Josef Chlumský z 9.D (3. místo).

Budeme držet palce!

Autor: Pavlína Nádvorníková