Pěkný výkon na florbalovém turnaji chlapců (IV. věková kategorie)
20.11.2023

V úterý 14.11 na kategorii III (6.-7. ročníky) navázala starší kategorie IV (8.-9.ročníky) ve florbalovém turnaji v Rudné u Prahy. V turnaji chlapci vzorně reprezentovali a předváděli skvělé výkony.

Konkurence byla vyšší než u mladších žáků, celkem se zúčastnilo 20 družstev z okresu Praha-Západ. Naši chlapci se rozjížděli pomaleji, první utkání vyhráli 1:0 nad Štěchovicemi, kdy jedinou branku vstřelil Jonáš Kollert při vlastním oslabení. V druhém utkání skupiny jsme prospali začátek, kdy jsme v průběhu prvních 2 minut prohrávali 0:3 a i přes vzpamatování se z tohoto šoku jsem nakonec prohráli těsně 4:5 se školou AMOS. Ke třetímu utkání ve skupině bohužel nedošlo, protože soupeř z Jílového nedorazil, a tak jsme ve skupině obsadili 2. místo (AMOS se Štěchovicemi remizoval 0:0), které znamenalo osmifinálové utkání.

V osmifinále jsme narazili na soupeře z Vraného. Hned po 30 vteřinách jsme se ujali rychlého vedení díky skvělému průniku Šimona Janouška, soupeř však záhy srovnal. V polovině utkání jsme přidali 2. branku a do poslední minuty jsme tak šli s jednobrankovým náskokem. V průběhu poslední minuty jsme skvěle drželi míček na soupeřově polovině, ovšem v posledních vteřinách nám unikl soupeř za obranu a při samostatném úniku byl faulován, a tak bylo proti nám nařízeno trestné střílení v moment, kdy do konce zápasu zbývalo 0,7 vteřiny. Samostatný nájezd byl sice proměněn, ale po delší poradě rozhodčích nebyl gól uznán, protože soupeř provedl pohyb vzad, což není podle pravidel dovoleno, a tak jsme mohli slavit postup mezi nejlepších 8 družstev po výsledku 2:1.

Ve čtvrtfinále na náš čekaly Černošice, které v průběhu turnaje prozatím neobdržely branku při skóre 10:0. I přes převahu v držení míčku jsme s favoritem drželi krok, nebýt několika zahozených velmi slibných šancí, kterých jsme měli přibližně stejně jako Černošice, tak zápas mohl dopadnout jinak. Nakonec po boji jsme padli 0:2 a v turnaji tak obsadili celkové 5-8. místo.

Za předvedené výkony děkuji všem zúčastněným žákům, výkon se postupně stupňoval a favoritovi ve čtvrtfinále jsme velmi znepříjemnili život.

Za reprezentaci děkuji hráčům: Jan Murla (8.A); Šimon Janoušek, Josef Maláček, Adam Belda, Matěj Fogl (8.B); Jáchym Hodek (8.C); Jonáš Kollert (9.B); Jakub Zeman (9.C); Tomáš Stavinoha, Ondřej Vospěl, Marek Mencl, Oskar Mikuda, David Srb (9.D)

Autor: Václav Kavalír