Úspěch v soutěži Finanční gramotnost
12.2.2024

Úspěch v soutěži Finanční gramotnost

V listopadu a prosinci se žáci 7.-9. tříd zúčastnili celostátní soutěže Finanční gramotnost. V rozličných úlohách byla testována schopnost žáků zacházet s financemi v různých životních situacích.

Tři nejlepší řešitelé kola školního postoupili do kola okresního. Již jako tým se Zuzana Chladová (9.C), Jindřich Hamrle (9.D) a Oskar Mikuda (9.D) úspěšně poprali s obtížnými úlohami z oblasti financí a bankovnictví. Ve velké konkurenci tak břežanský školní tým obsadil krásné druhé místo v okrese Praha-západ a postup do kola krajského mu uniknul jen o pár bodů.

Soutěžící ocenili přínos soutěže jako příležitost, vyzkoušet si něco nového. Zuzana Chladová (9.D) shrnuje své pocity takto: „Olympiáda z finanční gramotnosti se mi líbila, jsem ráda, že se naše škola účastnila. Je to dobrá zkušenost pro všechny.“

Autor: Šimon Kinc