Velký úspěch našich žáků v okresním kole Biologické olympiády
25.3.2024

Velký úspěch našich žáků v okresním kole Biologické olympiády

V úterý 19. 3. 2024 proběhlo (již tradičně) na naší škole okresní kolo Biologické olympiády pro žáky 8. a 9. ročníku.

Soutěžilo 22 dětí, které musely nejprve doma vypracovat vstupní úkol, dále pak v den soutěže zvládnout souhrnný test, poznávačku rostlin, poznávačku živočichů a samozřejmě také laboratorní práci. O náročnosti soutěže svědčí i to, že úspěšnými řešiteli se stali pouze 4 žáci. Máme nesmírnou radost, že hned dva z nich reprezentovali právě naši školu: Sofie Šmehlíková z 8. C v okresním kole s přehledem zvítězila a Richard Čižmár z 9. B pak obsadil nádherné 3. místo.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!!!

Poděkování však patří i paní učitelce Florianové a paní učitelce Bohumské -  hlavním organizátorkám celé akce!

Autor: Pavlína Nádvorníková