Workshop pro 8. ročník: Finanční gramotnost
9.4.2024

Workshop pro 8. ročník: Finanční gramotnost

Finanční gramotnost je důležitou součástí osobního rozvoje. Proto jsme na toto téma uspořádali na začátku dubna workshop pro žáky 8. ročníků.

Smyslem workshopu bylo vybavit žáky základními znalostmi, které jim mohou pomoci lépe porozumět světu financí, řídit své finanční životy v budoucnosti a nastavit si hodnoty a priority ovlivňující jejich finanční rozhodnutí.

Žáci si zkoušeli ve skupinkách připravovat rozpočet fiktivní domácnosti, který následně prezentovali, vyplňovali kvízy a zamýšleli se nad různými záludnými otázkami z finanční oblasti.

Workshop organizoval pan Josef Müller ze společnsoti Grow Job, který v naší škole již několik let vede (společně s panem Lukášem Hánou) podnikatelskou akademii, ve spolupráci s paní Janou Merunkovou, ředitelkou a zakladatelkou Yourchance, která se oblasti finanční gramotnosti věnuje již mnoho let.

Autor: Kamila Menclová